היריון – מחלה ?

סיפור מעניין , שלאחריו כדי לנסות להבין איך בתוך כל זה ממליצים לאישה בהיריון להתחסן לשפעת + Dtap + Opv בעודה בהיריון , מפחיד לא ??

6 שבועות משכב לידה.

בהמשך לפוסט הקודם "חזרת לעצמך?" אני רוצה שנתעכב רגע על השינוי שאישה עוברת בתהליך שנקרא לידה.

בהריון, נפח הדם גדל ב40%, הכליות גדלות בכ- 50% ורק המוח מתכווץ (ברצינות, אבל אל דאגה הוא חוזר לגודל ותפקוד תקין אחרי כ-6 חודשים).

אין איבר אחד בגוף שלא משתנה. הציצי מתמלא חלב. הבטן נמתחת. הידיים והרגליים מתנפחות. האגן מתרחב. ההורמונים משתוללים וגורמים לצמיחת שיער מוזרה בכל מיני מקומות לא רצויים. ולבסוף רצפת האגן נדרסת.

שלושה חודשים אחרי הלידה, כשאת חושבת שכבר לא יהיו עוד הפתעות, מתחילה נשירה מטורפת של השיער (ולא, לצערנו לא מהמקומות המוזרים). את בטוחה שאת עוד רגע נשארת קרחת לחלוטין, הנשירה היא עד כדי כך דרמטית שמתחיל לצמוח לך שיער חדש וקצרצר שמבצבץ לו מעל המצח (לא סתם אני עם פוני זהו למעשה פוני כפוי).

בשנה האחרונה, מאז הלידה, בלעתי כמות אדירה של כדורים. אדוויל לכאבים. חילבה לחלב. אנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה. סדורל. אנטיביוטיקה. פרוביוטיקה. דקסמול קולד. אנטיביוטיקה. ספירולינה.
אני ככה קרובה למצב שבו אכנס לאוטו והוייז ישאל אותי האם אני בדרך לקופת חולים.

6 שבועות משכב לידה זו בדיחה. למעשה זו לא בדיחה. כי בדיחה אמורה להיות מצחיקה וזה דיי עצוב.

ידעתן שיש נשים שחוות PTSD- הפרעה פוסט טראומטית אחרי הלידה? כשאני שומעת PTSD אני חושבת הלם קרב. מסתבר שלא רק. אבל גם אם החוויה שלך לא הייתה חוויה טראומטית, היא בטח לא הייתה חוויה נעימה…..

ואחרי זה ממליצים לאישה הרה להתחסן לשפעת !

תשפטו אתם…..😠😠😠

בקרוב בטח יעלו על חיסון נגד הצטננות…..אנחנו לא רחוקים משם – יימח שמם !